Rubriky
Rozvíjej se

Biohacking, hackni své tělo a užij si život na maximum

Chceš si užít svůj život na maximum? Užít si nejen dlouhý život, ale také kvalitní? Jde to. Záleží, jak moc se budeš starat nebo nestarat o svoji tělesnou schránku a mysl. A v tý nejlepší péči ti o sebe sama pomůže biohacking.

Co to je biohacking?

Biohacking je metoda, při které zkoumáš svoje tělo. Jde o to, abys prožil/a co nejdelší a nejkvalitnější život. Biohacking uznává každé tělo jako originál. Podle výzkumů z biologie a různých vědeckých studií se učíš, jak funguje tělo a co vše pro správné fungování potřebuje. Získané poznatky pak zkoušíš na svém těle. Měříš výsledky a zjišťuješ, co ti nejvíce vyhovuje a to si pak dopřáváš.

O co se biohacking zajímá?

V biohackingu najdeš nějaké ty základní disciplíny, kterým věnuješ pozornost. Všechny níže uvedené body jsou komplexně propojené. Když jeden bod nebude fungovat, bude to narušovat i některé ostatní body. Proto se soustřeď postupně na všechny. Začít můžeš třeba tak, jak jsem ti to sepsala po sobě.

Spánek nad zlato

Tady to všechno začíná. Nejdůležitější je dobře se vyspat. Zkoumej, co ti dělá dobře. Obecně se doporučuje pravidelný spánek. Chodit spát v podobnou hodinu a vstávat také každý den stejně. Se spánkem jde ruku v ruce strava a čistá hlava. O těchto bodech si něco přečteš níže. Biohacking dovoluje sem tam podpořit kvalitní spánek i nějakou tou bylinkou nebo doplňkem stravy. Ale pozor, ať to není moc pravidelné a tvé tělo si nevybuduje závislost.

Strava, aneb nesmrtelné téma 🙂

Jídlo je hodně rozsáhlé téma. Už máš asi představu, které potraviny jsou zdravé a které moc ne. Tvému jedinečnému tělu ale může způsobovat nějaké ty problémy i zdravá potravina. Je tedy dobré zkoumat své tělo, co se s ním děje. Mně třeba nedávno začaly způsobovat problémy rajčata. Mám po nich křeče v břiše a je mi z nich na zvracení. Bohužel je musím ze svého jídelníčku vyškrtnout.

Své tělo zkoumej a dávej mu to, co potřebuje a co mu dělá dobře.

Mozkové vlny. Nalaď alfa vlnu a nic už tě nezastaví

U stravy je také hodně důležité myslet na svá střeva. Jakmile budou špatně fungovat a budeš v nich mít špatnou skladbu bakterií, virů a všech těchhle důležitých potvůrek, tvá imunita nebude nic moc. Obecně ti chtění obyvatelé milují vlákninu a kysané výrobky. Zařaď tedy do svého jídelníčku kombuchu, kimchi, kysané zelí, kefíry apod. Svůj mikrobiom pravidelně krm. Vrátí se ti to v dobrém zažívání a pevné imunitě.

Ovládni mysl pomocí meditace

Verča, která napsala knihu Hoř pomalu, popisuje význam meditací moc hezky. Meditace jsou nástroj na čištění hlavy. Jako je kartáček na zuby, který používáš denně, tak bys měl/a pomocí meditací čistit denně i hlavu. Je prokázáno, že meditace mění některé části tvého mozku a tudíž na tebe má dlouhodobý pozitivní vliv.

Stav flow přináší pocity štěstí

Tohle je prostě bomba. Jakmile se naučíš dostávat do flow, budeš až 6x výkonnější, tvoje kreativita se až 4,5x znásobí a navíc tvůj mozek bude snáz přijímat nové informace. A to i několik dní po flow stavu.

Jak flow stav poznáš? Tak moc se zasekneš do své práce, že vůbec nic jiného nevnímáš. Nevnímáš, co se kolem tebe děje a nevnímáš ani čas. Stane se ti, že najednou zjistíš, že pracuješ několik hodin a přitom ti vůbec neubyla energie. Spíše naopak, máš energii i na rozdávání.

Chceš se dostat do flow, ale zatím nemáš činnost, která by tě bavila a naplňovala? Od toho je tu pro tebe Pražský Barcamp, aby tě inspiroval. Poslechni si třeba naše podcasty, kde dáváme dohromady seznam profesí. Nebo se zúčastni konference, která je tu pro tebe zdarma. Jestli ještě nemáš lístek, tak se registruj na hlavní stránce.

Pohyb

Pohyb je důležitý. A je úplně jedno, jestli máš nějaké zdravotní potíže. To tě nesmí zastavit. Vždy se dá vymyslet pohyb šitý na míru tvému tělu. Základem všeho pohybu je mít posílený hluboký stabilizační systém. Ten ti drží záda ve správné poloze a zabraňuje ublížení.

Zkoumání, testování, měření, zapisování

Tohle je velmi důležitá část biohackingu. Jde o to najít, co zrovna tomu tvému tělu dělá dobře a co na něj platí. V dnešní uspěchané a materialistické době se člověk své vnitřní intuici spíše vzdaluje. Proto biohacking uznává různá testování, měření a pevná data. Časem se na svoji intuici určitě napojíš a nebudeš muset vše měřit.

O téhle disciplíně určitě ještě uslyšíš. Zaujalo tě tohle téma? Pusť si video, jak začít s biohackingem.

Napiš nám dolu do komentáře, jestli už jsi se s biohackingem setkal/a. Klikni taky na smajlíka, ať víme, jestli je téma zajímavé nebo spíš nuda.

Zdraví,

Tereza 🔥

+1
1
+1
0
+1
2
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *