Rubriky
Etiketa Prezentuj se

Sociální sítě. 5 tipů, co na nich nedělat

Sociální sítě. Na nich probíhá náš druhý život, ten virtuální. Jsme schováni za obrazovku svého telefonu nebo počítače a tak se mnozí mohou cítit silnější, než v tom skutečném životě tváří v tvář lidem.

Určitě máš několik sociálních aplikací, které si pravidelně procházíš. Někdo je na sociálních sítích jen jako tichý sledovač, někdo sem tam něco okomentuje a někdo je více aktivní. Určitě i ty se bavíš nad komentáři některých lidí, o kterých si v tu chvíli nemyslíš nic lichotivého. I na sociálních sítích by mělo platit základní slušné chování a udržovat se nějaká ta úroveň. Tak se s námi pojď podívat, na co si dát pozor.

Komentáře pod vlnou emocí

Každému někdy něco zvedne mandle, ale je dobré se nenechat vyprovokovat. Pokud opravdu musíš na komentář reagovat, počítej do 100 nebo jdi na chvilku něco dělat, ať pak reaguješ s čistou hlavou. Taky si pamatuj, že nemá cenu chtít někomu změnit názor, to opravdu pár komentáři nikdo nedokáže, pokud druhá strana nechce.

Lajkování a komentování vlastních příspěvků

Příspěvek, olajkovaný jedním lajkem a to přispěvatelem a k tomu jeden komentář a hádej, od koho? ? Nevíme, jestli si na tohle už někdy narazil/a, nevypadá to dobře. A jestli máš tendence tohle dělat, tak to nedělej. Body tím určitě nezískáš a není to ani vtipný.

Příspěvky v alkoholovém opojení

Asi jen málo lidí nikdy nepilo alkohol. Po alkoholu lidi blbnou a nebývají moc bystří, přestože mají opačný pocit. Jestli si teda někdy alkohol dáš, určitě si zakaž sociální sítě, komentování na nich a různé rádobyvtipné příspěvky.

Přidávání přátel

Na svém profilu můžeš mít některé věci, které nemusí vidět úplně každý. Proto zvaž, koho si přidáváš do “svého” světa. Jako student určitě sleduješ svoji školu a nějaké jiné skupiny, které se týkají tvého studia. Promysli ale, zda je nutné mít v přátelích i své profesory. Asi nemusí vidět a vědět úplně všechno ?

Fotky a videa

Svět se mění a my s ním ? Občas si najdi chvilku a zpětně se podívej, jaké fotky a videa máš na svém profilu, případně, kde jsi označen/a a trochu si na svém profilu ukliď. Zároveň není milé dávat fotky svých přátel, které si zachytil v nelichotivém momentu a u toho je označovat.

Na co dál si dát ještě pozor

  • Pozvánky do her
  • Klikání na spamy
  • Používání Caps locku při psaní
  • Nevystavovat denně ty stejné nebo hodně podobné statusy
  • Chlubení se

Co naopak baví

  • Různé zkušenosti
  • Tipy na zábavu
  • Vtipné situace

Můžeš namítat, že je to tvůj profil a můžeš si na něm dělat, co chceš. To je samozřejmě pravda, ale nikdy nevíš, kdo tě sleduje. Může to být někdo, kdo by ti třeba nabídl práci, ale kvůli nějakému neuváženému příspěvku nebo komentářům ztratí zájem.

Nezapomeň taky, že nesprávný příspěvek mnohdy nestačí jen smazat, někdo už si mohl udělat printscreen a za tvými zády se vesele baví. Tak raději vždy přemýšlej nad tím, čím přispíváš svou troškou do virtuálního světa a taky si nezapomeň dávat pozor na konverzace, u sebe si je smažeš, ale u druhého zůstanou a to i v případě, že smažeš svůj profil.

Zajímá tě správné vystupování? Přečti si náš článek o byznys etiketě.

Napadá tě ještě něco, v čem je dobré si dávat pozor na sockách? Dej nám vědět dolů do komentáře a nezapomeň článek poslat své kámošce/kamarádovi ?

+1
3
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *