Myslím 3D, tedy tisknu.

Tak jako spoustu dalších věcí i 3D tiskárnu nepotřebujete, ale jakmile ji jednou máte... vaše myšlení se změní. Začnete přemýšlet ve 3D. Vaše možnosti se rozšíří o novou doposud nepoznanou dimenzi a svůj život obohatíte o další úroveň nezávislosti, zábavy, tvořivosti, ale také praktičnosti.

Stejně jako kdysi byly počítače výsadou velkých firem a institucí i 3D tiskárny byly drahou a nedostupnou záležitostí. Příchod osobních počítačů a jejich postupné rozšíření do domácností zásadním způsobem ovlivnilo naše myšlení a chování. Z nástroje pro geeky se stal mainstream a široká veřejnost začala přemýšlet a jednat prizmatem počítačového digitálního světa, ve kterém se postupně ocitla. Naše možnosti se rozšířily téměř v každém aspektu každodenního života. Už to zřejmě nikdy nebude "jako dřív". – O čem ještě můžeme toto tvrdit? Myslím si, že obdobnou sílu a dopad na nás může mít éra dostupných osobních 3D tiskáren.

Ve své přednášce se budu věnovat dostupnému 3D tisku – aneb jak nás "desktop 3D printing" ovlivňuje a proč 3D tiskárnu (doma?) (zatím?) nepotřebujeme, nebo vlastně ... (už?) potřebujeme?

Komu je přednáška určena?

PRO VŠECHNY BEZ OMEZENÍ. Přednáška má být takříkajíc "populárně naučná", inspirační, ukázková a k zamyšlení. Na místě bude k vidění i samotná 3D tiskárna s multimateriálovým tiskem. Nepůjdu do technických detailů, takže rozhodně není nutné o 3D tisku cokoliv předem znát.