Kašlete na talent a zkuste sketchnoting

Své poznámky si nakreslete! Děláte si poznámky často a vždy se to na papíře hemží jen písmenky? Zkuste skečnouting/sketchnoting aneb vizuální poznámky. Malá ochutnávka, o co jde a jaké jsou jeho prvky. Budete se divit, ale hodně lidí si dnes poznámky kreslí. Ano, může za to moderní trend s názvem skečnouting – kreslení vizuálních poznámek. Jde o kombinací slov, obrázků, obrazců a podobně. Tak zvané „skečnouty“ si může tvořit každý.

Říkáte si - neumím kreslit?
Tak toto by se Vám právě proto mohlo líbit. Stalo se vám někdy v dětství, že jste malovali strom a ten měl jinou barvu než ve skutečnosti? Mně také! Proto se věnuji sketchnotingu - nejde o umění!

Jen tak si něco čmárat…
Sedíte na semináři a zatímco si poctivě zapisujete poznámky, kolega vedle si do svého notesu jen něco čmárá? Pracujete v týmu a řešíte nějaký marketingový projekt? Využijte skečnouty. Jeden obrázek vydá za tisíce slov. Našla jsem skečnouting (vizuální poznámky), objevila i jiné styly jako jsou zentangly, což je taková jóga pro mozek (doodle art). Jsou jednoduché. Jednoduché tvary jako čtverce, obdélníky, vlnovky, tečky…ty důvěrně známe ze školy.

Jak mohou být k užitku?
Při výuce, při tréninku nebo koučování nebo při společném hledání řešení na daný problém. Vhodné jsou jak pro jednotlivce, tak i pro skupiny lidí. Dobře fungují jako rychlé zápisky, které podporují zapomenutou kreativitu.

Kde je využijete?
Např. v obchodě/v marketingu/koučinku při facilitaci a dozvíte se více na osobním setkání.

Jaké jsou další přínosy?
• využijete je i na flipchartech,
• rozvoj kreativity,
• odbourání stresu a relax,
• rychlejší zapisování a podpora přemýšlení v metaforách,
• zlepšování koordinace rukou,
• odlišíte se....najdete si sami:)

Co potřebujete?
černou tenkou fixu + jednu výraznou barvu
blok či papír na kreslení
dobrou náladu a chuť se něco nového naučit a zasmát...

Tak přijďte, nebude to žádná křeč, čeká na vás uvolněná atmosféra. Těším se na Vás!

Komu je přednáška určena?

Pro každého, kdo má chuť tvořit a nakopnout kreativitu nebo pracovat v marketingu, v reklamě či obchodě.
Zdenka Tomaidesová